Greg Plitt – Posílení Slabin, Stagnace [Cz – Titulky]

Blog Motivace Videa
Sledovat
Shrnutí videa – Stagnace v posilovně a furt stejný vzhled těla? Podívej se, jak to změnit pomocí cvičení.

Stagnace, mnoho lidí dělá tu chybu, že neustále opakují to stejné rutinní cvičení, na které jsou zvyklí a právě tam se objeví stagnace. Musíte si uvědomit, že vaše tělo je chytré natolik, že se dokáže s repetičním chováním vypořádat efektivněji a to můžete vidět skrze širokou spektrum situací – první cigareta, první pití alkoholu, časté čtení knih, zaběhnutí první stovky, zvedání prvního bench pressu, změna spacího režimu a tak podobně – všechny výše vyjmenované věci začneme zvládat a reagovat na ně lépe, po určitém času nad nimi stráveným.
Z toho plyne, že i vaše cvičení se musí měnit – 3 body, jak na to!
  1. Vaše ego – zapomeňte na zbytečné tahání těžkých vah, křičení v posilovně při každém zdvihu, když vaše forma techniky neprocvičujete partii svalů. které jste ten den přišli cvičit. Začínejte a zapracujte na vašich největších slabinách, tam kde si myslíte, že vaše symetrie celého těla zaostává. Pokud budete nadále procvičovat vaše největší přednosti, porostete a budete vypadat ještě víc našlápnutě, ale symetrie těla nebude vypadat přirozeně.
  2. Správná technika – nejdůležitější ze všeho je, pokud daný cvik provádíte správně. Neroste vám biceps, prsa, trapézové svaly, nebo ať už je to cokoliv? Zapomeňte na to, že si na danou partii hodíte větší zátěž a že to poroste. Jděte a popadněte lehké váhy a za pomocí plynulého pohybu 4 vteřin dolů a zpětného pohybu 5 vteřin nahoru si vyzkoušejte, zda vás daný sval začne tahat, pálit. Tohle stagnace rozhodně nebude mít ráda. 
    stagnaceVšichni jsme unikátní a všichni máme rozdílné otisky prstů. Tak je to i u cviků. Pokud u daného cviku, ať už je to kladka, činka, tyč, necítíte správné zapojení svalů, jděte a vyzkoušejte jiný cvik, zda na vás bude fungovat. Jakmile se naučíte správnou techniku, vaše tělo si ji zapamatuje pomocí svalové paměti.
  3. Měnění cviků – tohle je další velice zásadní věc, která souvisí s bodem jedna.  Pokud budete provádět neustále ty stejné cviky, vaše tělo se naučí, jak jejich vykonávání zefektivnit. To není dobré pro náš cíl! Tělo se musí neustále adaptovat na nové situace, neustále dostávat adekvátní zátěž, jinak sice u daného cviku zlepšíte počet opakování a zapojíte těžší váhy, ale vaše tělo neporoste, protože se naučilo jen efektivněji odvést práci, nikoliv stimulovat svaly k růstu.
    Jak tedy na to? – Až směšně snadně. Stagnace, pokuste se ji eliminovat, až budete opět provádět stejné cvičení, vyzkoušejte jiný úchop dlaněmi (široký, úzký, obrácený…), zkuste zapojit cvičení s vlastním tělem, než se pustíte do činek, nebo zkuste zkombinovat dvě partie v jeden den, či i takovou banalitu, jako je si dát kardio na začátek tréninku.

Tak, to by bylo velice stručné shrnutí videa pro ty, kteří raději čtete, nebo je to pro vás zajímavější či rychlejší způsob získávání informací.

 

Zanechejte Odpověď

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Vyplňte *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ztracené Heslo