Greg Plitt – ABSolutní Síla Vysekanosti [Blog]

Cviky Videa
SledovatVideo nese jméno odvozené od originálního názvu ABSolute Power Shred. Břišní svalstvo je svalstvo, které můžete trénovat každý den. Skládá se z vrchní, spodní a postranní části.
Bez pevného středu těla, core, později v životě narazíte na problémy s vyšší zátěží u všech druhů zdvihů, dřepů atd.
Tohle video je pro pokročilé cvičence.

Některé cviky jsou opravdu bláznivé, takže “  “ označím ty, o kterých si myslím, že jsou snadno proveditelné v posilovně.

Dnes se podíváme na souhrn některých cviků na břicho, vyberte si z nich 5, aby aspoň 1 z nich pokryl zmíněnou partii – vrchní část, spodní, postranní část
Jsou to 3 okruhy, to je 15 minut, jeden okruh má 5 minut. Pokud vám dojde síla, udělejte jenom 2 nebo 1 okruh. Je to na vás. Je to tedy 5 cviků z nichž každý provádíme jednu minutu i dohromady s přesunem na další cvik. Snažte se eliminovat co nejvíce zbytečného běhání kolem.


Než začneme přímo s časy, jedna důležitá věc o břišním svalstvu – cviky, u kterých jste schopni provést 20, 30, 40… opakování, jsou cviky, které rýsují vaše břicho, pomáhají cihličkám, aby byly vidět. Cviky, u kterých zvládnete menší počet opakování, jsou cviky, které budují tloušťku těchto svalů, pomáhají vytvořit údolí mezi břišním svalstvem, objem.

6:38 Vrchní částHang Ups – Za pomocí inverzních bot se zavěsíme za hrazdu. Zároveň i dekompresujete páteř. Nepoužíváme momentum, kontrolujeme celý rozsah pohybu, tělo držíme zpevněné.

• 9:01Spodní částAnkles To The Bar – Opět, kontrolujeme pohyb celou dobu, takže když jdeme s pohybem dolů, nepleskáme se jako ryba na souši. Úchop rukou na tyči je po šíři ramen, přitahujeme nohy pomocí hýždí, vytáčíme hýždě k tělu, pokud přitahujete pouze nohy, pracujete na vašem ohýbači kyčlí, nikoliv spodní části břišního svalstva. Kotníky přitáhneme až k tyči.

11:13Spodní částWeighted Leg Raises – Přitahování nohou k hrudi se závažím. Tenhle cvik asi nikdo z vás nebude schopen provést, takže zapojte fantazii, nechte se inspirovat a udělejte obměnu. Proto nemá ani smysl ho nějak popisovat.

• 13:17Postranní částMedicine Ball Side Toss – Nakloněná lavice na 90 °, jste směrem hlavou dolů, zatnuté břišní svaly, sami svíráme asi 90 ° naklonění a držíme v rukách míč. Na nakloněné lavici se otáčíme z jedné strany na druhou. S míčem uhodíme o zem kdykoliv se otočíme na jednu stranu, opětovně ho chytíme a otáčíme se zpět na druhou stranu. Nechcete práskat míčem o zem? Klidně jej jen držte nebo cvik proveďte jenom s vlastní vahou.

• 15:30Spodní a postranní částSwiss Ball Knee Ups – Sežeňte si gymnastický míč, položte kotníky za vrcholek míče, abyste byli schopni s hýžděmi ve vzduchu přitahovat kolena k hrudi. Ruce jsou celou dobu napnuté.

• 17:10 Spodní a postranní částWrestler’s Sit Out – Myslím si, že tohle klidně můžete provádět bez zátěže. Ale znovu si přineseme, co již bylo možno vidět ve videu. Jsou to popruhy na kotníky s karabinou. Postavíte se doprostřed věže s kladkami na obou stranách a připnete si spodní část kladek na obě nohy. Pravou kladku na pravou nohu a levou kladku na levou nohu. Po přinutí půjdeme trochu dopředu, dáme se na všechny 4, ruce držíme napnuté a pravá noha jde přes střed těla k levé ruce, levá noha jde přes střed těla k pravé ruce, nohy se po dobu pohybu nedotýkají země. Při přitahování nohy se v úrovni břicha začneme pomalinku vytáčet na jednu stranu ruky, ke které směřuje naše noha a druhou ruku zvedáme ze země.

• 20:00Postranní částRope Pull Downs – Na vrchní část kladky si připneme lano, jdeme na kolena, na která si sedneme, ruce jsou natažené nad hlavou, máme hezky natažené ruce, tím procvičujeme postranní část břicha, serratus.  S nataženýma rukama nad hlavou přitahujeme lano až do klína. Kontrolujeme celý rozsah pohybu, nenecháme se kladkou vytáhnout nahoru.

• 22:55Vrchní částRocky Sit Ups – Tohle proveďte spíše na nějaké konstrukci k tomu určené, hrazdě. Na multipressu si sedneme na vyvýšenou tyč, kterou máme těsně pod hýžděmi a nárty se držíme o tyč nebo rám na druhé straně multipressu, abychom nepřepadli. Ruce máme natažené, nedáváme je za hlavu. Tělo spustíme až kam nás pustí a přitahujeme vrchní část těla k nohám. Ideální na tento cvik je workoutová konstrukce.

• 25:25 – Spodní částRoman Knee Up – Použijeme dvě tyče, na kterých rádi děláte kliky tzv. dipy a nebo „stůl“ k tomu určený, viz. video. V poloze s napnutýma rukama a nataženýma nohama, přitahujeme kolena celou cestu až k hrudi. Opět využíváme hýždě, které vytáčíme směrem k hrudi. Kontrolujeme celý rozsah pohybu. Pokud nejste mezi tyčemi, můžete využít variaci, kdy přitáhnete nohy doprava, do středu, doleva. Pokud budete přitahovat nohy bez zaměření na rotaci hýždí k hrudi, budete přetěžovat a procvičovat ohýbače kyčlí.

• 27:40Postranní, spodní a vrchní část  – Abdominal Wheel – Použíjte abroller nebo si jeden vyrobte. Uchopte rovnou tyč, která má na středu dostatečně tlustou zarážku, aby se dva menší kotouče, které můžete na tyč navléknout za ni zasekly. Sedněte si na kolena a za pomocí vašeho abrolleru se natáhnete vpřed, dokud se skoro nedotknete obličejem země a poté se přitáhnete zpět ke kolenům. Ruce jsou celou dobu natažené po dobu pohybu. Procvičujete serratus, postranní břišní svalstvo, dohromady s vrchní i spodní částí břicha.

2 Komentářů

  1. Video není dostupné :((((

    Odpovědět
  2. Yeeeey bomba! 👑💕💕👊

    Odpovědět

Zanechejte Odpověď

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Vyplňte *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ztracené Heslo