Greg Plitt – Cheat Jídla [Blog]

https://youtu.be/GvQ7P4xATWg

,,Lidi, dnes večer mi přišel e-mail od Scotta, který je z Anglie. Píše mi, že můj život je pro něj velkým vzorem jak v trénování, tak všeobecně. Chce se zeptat na otázku stravování. V podstatě, jestli mám cheat jídla nebo přímo cheat dny a jaký je na to můj názor.“


Úvod videa: 
 • Lidi, neustále se vám snažím vtlouci do hlavy, že aby jste se fyzicky změnili, zkrátka to, co vidíte z vnějšku – musíte vzít svojí aktuální formu, aktuální stav, který máte a nějakým stylem ho šokovat.
 • Nikdy nedělejte ty stejné věci neustále dokola, protože vaše tělo je chytřejší, nežli si myslíte a najde si způsob, jak danou činnost vykonávat efektivněji.
  (Ano, možná to je dobré pro vaše tělo jako takové, ale je to špatně, pokud jste zaměřeni na určitou svalovou partii a očekáváte vizuální změnu.)
 • Takže, šokujte tělo jak při cvičení, tak i při jídle. Musíte měnit nejenom svoje tréninkové návyky, ale také vaše stravovací návyky.
  Pokud neustále jíme to samé, ať už je to nutričně výživné jídlo nebo naopak, naše tělo je dostatečně chytré na to, aby si našlo efektivní cestu, jak se s jídlem rychleji vypořádat.
  To má za následek, že se náš metabolismus dostane do stereotypické situace, kdy netěží maximum z dané stravy, protože už je na ní navyknutý.  A to zkrátka není dobré.
 • Jak tedy šokujeme tělo? Scott na to v tomhle e-mailu přišel, cheat jídla!

Gregův názor:
  • Zaprvé, tzv. cheat day nebo cheat jídlo není o tom, že začnete okamžitě slintat a nemůžete se dočkat toho dne, až si ho budete moci vychutnat. Lidi, o tom to není, nejde o to nasytit váš „apetit,“ ale věnovat se té píli a dřině, aby jste dosáhli toho, za čím si jdete. 
  • Vysvětlení toho, jak tahle věc funguje –  představte si, že neustále jíte zdravě. Paráda, super, ale co se vašemu tělu začne dít je to, že váš metabolismus začne zpomalovat. Není to o tom, si sednou ke stolu a slintat nad 4000 kaloriemi. Cheat jídlem šokujeme metabolismus, protože příště, až si dáte zase zdravou stravu, váš metabolismus se na to musí rychle adaptovat a docílíme toho, že opět bude pracovat ve vysokých otáčkách.

  • Proč metabolismus zpomaluje? 
    – Jíte většinou méně zpracované jídlo a pro vaše tělo je to velice snadné rozložit. Tělo se přepne do módu, kde nemusí nějak extra bojovat s „přebytkem“ kalorií a metabolismus začne zpomalovat. My ho ale chceme udržet v obrátkách!

Proto do sebe za čas dáme cheat jídlo nebo si dáme cheat den, aby jsme tělo šokovali a metabolismus pracoval naplno. Kdyby tomu tak nebylo, náš metabolismus by zůstal zpomalený a naše kardio cvičení, cvičení by nemělo budovací efekt, nýbrž pouze udržovací. A my se chceme změnit, nebo ne?


Závěr:
 • Jím zdravě, ve fitku se můžu sedřít z kůže a nevidím výsledky!? – Jasně, to tělo už to dávno má, je dva kroky napřed. Děláš furt to samý.
 • Aby jste tomu rozuměli – tělo nechápe, že chcete vypadat dobře a být inspirací pro ostatní, líbit se sám sobě. Jeho cílem je přežít, snaží se všechno minimalizovat, aby to zefektivnilo. Logicky, na co by tělu byly kila navíc, který spotřebovávají více energie. Tělu je to fakt u prdele.
 • Potřebujete cheat den? – To je blbost, nemusíte se cpát 15 jídly za den. Cheat jídlo? Ano… Cheat den? Nepotřebujete ho.
 • Jak by to udělal Greg Plitt? – Řekněme, že máte cheat den, začněte třeba snídaní. On by si šel dát vafle do Waffle Housu, naložil by slaninu, vajíčka, všechno, no proč ne, zasloužíte si to. A proč začít snídaní? Protože po snídani půjdete do fitka a všechny ty kalorie tam vypálíte a přitom si udržíte metabolismus ve vysokých otáčkách.

Zanechejte Odpověď

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Vyplňte *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ztracené Heslo