Greg Plitt – Alkohol a jeho efekt [Blog]

Blog Videa
Sledovat

Alkohol a jeho dopady na lidské zdraví
Odpověď Grega na email od Scotta, který studuje na univerzitě a chce znát dopady alkoholu na lidské tělo.


Co vše ovlivňuje a jaké kolují pověry mezi lidmi?
 • Pití alkoholu způsobuje nárůst tuků a pivního pupku.
 • Říká se, že jeden drink vám zničí celý týden snažení v posilovně. Pokud se snažíte zhubnout a držíte v ruce drink, jste odepsaní. Alkohol ničí jakákoliv svalová vlákna. – Tahle pověra pochází od lidí, kteří pravděpodobně v posilovně neudělali ani jediný set.

alkohol

» Jsou tyto dva body pravdivé?

Ano, jsou.

» Jsou přehnané?

Ano, jsou!

Ve skutečnosti, pouze 5 % kalorií z alkoholu jde na budování tukových zásob.


Tak co za tím tedy stojí?
 • Efekt alkoholu mění způsob a schopnost těla vynakládat tuky jako zdroj energie. Např. 23 gramů alkoholu, sníží oxidaci lipidů o 72 %! Což je proces těla, kdy tělo pálí tuky za účelem získání energie. Alkohol se dostane do jater a metabolicky zapříčiní produkci acetátu – to je látka, kterou tělo začne využívat jako zdroj energie namísto pálení tuků.

Co nám z toho vyplynulo?

 • Že kalorie získané z alkoholu nestojí za procesem tloustnutí. Ve skutečnosti je to acetát, který chrání tukové zásoby před spalováním a tak zabraňuje vašemu tělu v přirozeném odbourávání tuků.
Další, velice důležitá věc – hormony

 • Proč jsou „sypači“ vlastně tak „obrovští“ a často i vysekaní?
  Snadná odpověď. Svalový růst zapříčiňují hormony, testosteron. Ten stimuluje svalový růst a zároveň podporuje spalování tuků. Testosteron zapříčiňuje svalový růst a pálení tukových zásob.

Co udělá alkohol s vašimi hormony?  alkohol

 • Sníží hodnoty testosteronu v krvi. Alkohol spaluje testosteron! Na tento úkor zvyšuje hladinu kortizolu. Ten je spuštěn konzumací alkoholu a kortizol ničí proces svalového nárůstu. To samé platí pokud jste ve stresu. Snažte se eliminovat stres, ten totiž evokuje produkci kortizolu.
 • Také sníží vstřebávání syntetických proteinů až o 20 %.
 • Přes noc se nám vyplavuje nejvíce růstového hormonu, pokud narušíte váš spací režim, jdete spát pozdě v noci nebo právě u vás probíhá toxikace alkoholem, tak tento proces se sníží o 70 %.
Teď pojďme na vitamíny a minerály – co se s nimi stane?

 • Protože alkohol máte po celém těle a v kombinaci s jídlem se žaludek snaží vstřebat oboje naráz, ale tělo je tak zatíženo, že není schopno tuto akci provést efektivně a tak spousta vitamínů a minerálů se do krve ani nevstřebá a těm, kterým se to podaří, tak jsou nuceny být z těla vyloučeny, protože se dostanou do jater, které se snaží tělo detoxikovat z důvodu otravy alkoholem.
 • Jako bonus získáváte i dehydrataci. Ta souvisí s procesem popsaným viz. výše. Detoxikace probíhá skrze filtrování, tělo vylučuje spoustu vody.
Cvičit po noci plné pití / existují výhody alkoholu?

 • Vaše tělo nebude ještě vzpamatované z toxikace a následcích alkoholu, takže výsledek ze cvičení bude minimální.
 • Žádná výhoda alkoholu neexistuje.

 

Zanechejte Odpověď

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Vyplňte *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Ztracené Heslo