INFORMACE

Otázky, na které se nejvíce ptáte

Politika webu

Web plní pouze informativní funkci. Majitel webové stránky nenese žádnou právní odpovědnost za nahraný obsah cizích stránek, na které odkazují zde vložené hyperlinky ani za škodu, kterou tak může způsobit třetí strana.

Veškeré užité hyperlinky odkazující na cizí servery zastávají doplňující informativní funkci.

Majitel taktéž nenese právní odpovědnost za morální či finanční újmu způsobenou třetí stranou na tomto webu a to formou vložených komentářů nebo diskuze.  Veškerý takto urážlivý, vulgární, protizákonný obsah bude permanentně mazán!

Digitální obsah webu je v souladu s duševním vlastnictvím a právem. 

Vaše otázky

Co je to torrent?

Torrent je malý soubor (v řádu několika kilobajtů) s příponou .torrent, který obsahuje všechny potřebné informace ke stažení toho, pro co byl torrent stvořen. To znamená že obsahuje názvy souborů, jejich velikosti, odkud stahovat atd.

Stahování přes torrent je výhodné zejména u souborů, o které je momentálně velký zájem. Platí totiž, že čím více lidí daný soubor stahuje, tím vetší rychlost pro všechny.

Zdroj

Jak stahovat přes torrent?

Stahovat přes torrent je vlastně velmi jednoduché. Stačí, když k tomu máte správně nastavený program. Potom už stačí, aby jste daný torrent v programu otevřeli, nastavili místo kam chcete stahovaná data uložit a pak už jen čekat na stažení. Stahování přes torrent není o nic složitější, něž přes nějaký jiný p2p program, ba dokonce jednodušší.

Zdroj

Princip torrentů

Protokol BitTorrent byl stvořen zejména pro dočasně velmi populární soubory – např. když vyjde nějaký nový film, album atp. Rychlost stahování totiž roste úměrně s počtem stahujících lidí a v tom je jeho největší výhoda.

torrenty - princip

Když stahujete něco přes torrenty, zároveň sdílíte tu část, kterou máte již staženou (z tohoto důvodu porušujete zákon pokud stahujete licencovaná data, a to i filmy či mp3, u kterých je samotné stahování legální). Když zahájíte stahování, váš program kontaktuje „tracker“ server, který koordinuje všechny klienty (programy ostatních uživatelů). Z trackeru se program dozví, odkud může stahovat, jakou část souboru mají staženou ostatní uživatelé atd. Váš program také informuje tracker a tom, jakou část dat jste stihli stáhnout – a tím je i dává k dispozici pro ostatní uživatele.

Zdroj

Jaký program mám použít?

Stažení programů

torrent downloaduTorrent
Nejpoužívanější torrent download klient. Je velice oblíben díky jeho jednoduchosti, spolehlivosti a také velikosti – pouhých 600KB. Je dostupný v české lokalizaci a má povedený český web včetně fóra – kdybyste měli jakýkoli problém. Pro začátečníky jasná volba!

web: utorrent.cz [cz]
stáhnout [cz]

 

torrent downloadAzureus
Další velmi populární klient, napsaný v Javě. Má obrovské možnosti nastavení a rozšíření a přitom nemá nijak složité ovládání. Tento program je open-source, tedy má otevřený zdrojový kód. Je také v české lokalizaci.

web: azureus.sourceforge.net [eng]
stáhnout [cz]

 

torrent downloadBitComet
Hojně používaný klient. Na některých trackerech je zakázán kvůli nešetrnému zacházení s nimi. Je také v české lokalizaci

 

web: bitcomet.com [eng]
stáhnout [cz]

Zdroj

Zeptejte Se Nás!

Nenašli jste odpověď na vaši otázku, kterou jste zde hledali?

Nalezněte Podporu Na Fóru

V budoucnosti při vyšší frekventovanosti návštěvníků zde bude i zpřístupněno fórum, kde naleznete rady, příspěvky a digitální obsah registrovaných uživatelů na stránce.

Napište Email

Pokud máte nějakou otázku nebo připomínku k chodu stránky, můžete nám jednoduše poslat emailovou zprávu. Vaše otázka bude zodpovězena co nejdříve, jakmile to bude možné.

Ztracené Heslo